Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'force_https' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 287
DESKA TARASOWA z modrzewia syberyjskiego
  • tel. +48 609 737 799

GŁÓWNE WŁAŚCIWOŚCI DREWNA (WIDEO)

Gęstość. Jest to wielkość fizyczna określana przez stosunek masy wzorca do jego objętości. Gęstość drewna zależy od jego gatunku i wilgotności. Z obniżeniem wilgotności drewna obniża się również jego gęstość i ono staje się prawie dwukrotnie lżejsze. Gęstość późnego drewna warstwy rocznej jest prawie o 2-3 razy większa, niż dla drewna wczesnego.

(więcej…)

TROCHĘ O MODRZEWIU SYBERYJSKIM …

Modrzew syberyjski – drzewo iglaste z rodziny sosnowatych o gładkim równym pniu i koroną stożkowatą. Sięgając wysokości 50 metrów, a w obwodzie – 2,5 metra, drewno wyróżnia się niską sęczkowatością, a to czyni je niezastąpionym materiałem naturalnym. Nie darmo narody Syberii uważają modrzew za symbol mocy i życia wiekuistego: to drzewo może stać ponad 500 kat bez objawów starości i wytrzymywać najsilniejsze mrozy, zachowując swój wygląd zewnętrzny i swoje cechy.

(więcej…)

MODRZEW SYBERYJSKI W HISTORII …

W historii światowej modrzew syberyjski jest znany jako bardzo cenny i wytrzymały materiał budowlany. Wiele arcydzieł architektury światowej są słynne ze swojego piękna i długowieczności właśnie dzięki temu unikalnemu materiału naturalnemu.

(więcej…)