Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'force_https' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 287
DESKA TARASOWA z modrzewia syberyjskiego
  • tel. +48 609 737 799

Ogólne pytania:

Skąd mogę wiedzieć, że kupuję od Państwa naprawdę syberyjski modrzew?

Najpierw należy określić, co mianowicie będzie dla Ciebie dowodem. Dla kogoś jest to występowanie świadectwa pochodzenia drewna, dla kogoś – opinia właściwego laboratorium o analizie strukturalnej drewna, dla kogoś – kompetentna opinia znajomego biegłego.

Od 2013 roku w Europie i szeregu innych krajów implementowano ustawę o EUTR, która ogranicza dostęp dla nielegalnie pozyskanego drewna, zgodnie z którą Dostawcy zabroniono dostarczenie nielegalnie pozyskanego drewna, drewna pozyskanego z naruszeniem praw tradycyjnych i obywatelskich, drewna pozyskanego w lasach, gdzie wysokie wartości ochrony środowiska są zagrożone w procesie użytkowanie lasu, drewna pozyskanego na obszarach zamienionych na plantacje lub grunty nieleśne, drewna z lasów, gdzie uprawia się genetycznie zmodyfikowane drzewa, a także, jeśli nie ma możliwości udowodnienia/prześledzenia pochodzenia drewna.

Firma „Kraina Drewna” już przez dłuższy czas eksportuje swoje wyroby do krajów UE. Jesteśmy bardzo pryncypialni i uważni w stosunku do tych wymagań, nie zajmujemy się „szarymi dostawami” i mamy wszystkie dokumenty dotyczące pochodzenia surowców, aż do kosztownych badań i genetycznych testów próbek drewna. Co roku nasza firma potwierdza wszystkie dokumenty dla europejskich partnerów. Z przyjemnością dostarczymy Ci dokumentację na Twoje życzenie. Możesz także osobiście odwiedzić naszą produkcję, zobaczyć wszystko „na żywo” i dotknąć wszystkiego własnymi rękami.

Czy można zamówić od Państwa produkcję tarasu (wykończenie elewacji, zbudowanie przystani, montaż ogrodzenia itd.) „pod klucz”?

Tak, oczywiście, przy czym nie jest ważne, na jakim etapie postanowiłeś zasięgnąć naszej pomocy. Zakończymy już rozpoczętą sprawę albo zrobimy wszystko od zera. W ciągu lat pracy zyskaliśmy wystarczające doświadczenie i powiązania partnerskie, żeby realizować dowolne pomysły naszych klientów. Możesz zwrócić się do nas już na etapie powstania pomysłu i chętnie wykonamy wszystkie pozostałe prace we własnym zakresie,

Pracownicy firmy w razie konieczności pomogą z projektem designu, zaoferują Ci rozmaite opcje mocowania, zaproponują opcje rozwiązań barwnych (ponad 80 odcieni na bazie Sikkens) i receptury impregnatów, wyprodukują wyroby nieszablonowe.

Czy mogę zamówić surowce lub gotowe produkty z modrzewia syberyjskiego o niestandardowych rozmiarach?

Tak. Zależnie od występowania (lub braku) materiału w magazynie termin wykonania może wahać się od 1 dnia do 2 miesięcy.

Jaką klasę desek wybrać?

Zależy to od Twoich własnych preferencji i budżetu. Wysyłamy dużą ilość produktów na eksport, a kryteria sortowania w zakładzie produkcyjnym są sporządzone z uwzględnieniem tego czynnika. Do Europy wysyłamy produkty klasy A/B, w której dopuszczalna jest nieograniczona liczba zdrowych sęków, ​​dokładnie tę samą klasę A/B sprzedajemy również na rynku krajowym. Klasa Elite jest najdroższą klasą produktów, w której na przedniej stronie deski praktycznie nie występują żadne defekty ani sęki, z pewnymi wyjątkami. Najbardziej budżetowa jest klasa C. Sortowanie odbywa się na etapie wyjścia gotowych produktów z obrabiarki. Jeśli na desce zostaje wykryta wada, z którą nie może ona być zakwalifikowana do klasy A/B, ta deska jest automatycznie kwalifikowana do klasy C. Lecz to zupełnie nie oznacza, że są wady na całej długości deski. Ze względu na obecność naszej własnej zorientowanej na eksport produkcji, często spotykamy się z sytuacjami, gdy nasza klasa C nie jest gorszej jakości, niż produkty sprzedawane na rynku krajowym jako klasa B/C lub A/B.

Bardziej szczegółowo z kryteriami sortowania można się zapoznać w odpowiednim rozdziale naszej strony.

Czy należy impregnować modrzew (czy potrzebna jest konserwacja desek modrzewiowych)? Czy to prawda, że modrzew ulega „skręcaniu”?

Należy pamiętać, że modrzew syberyjski to jednak materiał naturalny i cechują go właściwości materiału naturalnego. Na drewno w toku użytkowania wpływa wiele czynników, a główne wśród nich są następujące: klimatyczne (promieniowanie UV, wilgotność, obciążenie wiatrem, tlen z powietrza) oraz biologiczne (infekcje grzybicze, porażenia spowodowane przez owady, bakterie, algi). Proces destrukcji jest przewidziany przez samą naturę w celu utrzymania równowagi ekologicznej, dlatego w warunkach naturalnych drewno z upływem czasu rozpada się na dwutlenek węgla i wodę – najprostsze związki chemiczne. Pozostaje tylko pytanie, ile czasu zajmie to dla każdego konkretnego gatunku drewna. Jest to jedna z najważniejszych i najbardziej znanych zalet modrzewia syberyjskiego – zdolność do maksymalnie długiej odporności na działanie powyższych czynników. Nie oznacza to jednak, że ten gatunek drewna nie wymaga żadnej konserwacji i modrzew domyślnie jest wiecznym materiałem.

Konserwacja desek modrzewiowych , jak również dowolnej okładziny zewnętrznej, jest konieczna. Jeśli występuje niewielka ilość zanieczyszczeń, wystarczy zwykłe czyszczenie na sucho. Nadal, w zależności od stopnia zanieczyszczenia lub rodzaju zanieczyszczeń podczas czyszczenia powłoki, należy użyć myjki niskociśnieniowej, a jeśli jej nie masz, to użyj wody z węża (w Europie powszechnie stosowane jest zwykłe mycie karcherem). Tłuste plamy postaraj się usunąć natychmiast po ich pojawieniu się. Pamiętaj, że stary brud jest znacznie trudniejszy do usunięcia. Jeśli to konieczne, możesz użyć specjalnych detergentów, które nie zawierają chemikaliów (wybielaczy, amoniaku, lotnych związków organicznych) – przyjazne dla środowiska środki czyszczące. Należy pamiętać, że deski tarasowe w jasnych kolorach i odcieniach, a także powierzchnie szczotkowane wymagają ostrożniejszej i częstszej konserwacji.

Jeśli chodzi o zniekształcenia geometryczne, to powiemy szczerze: nawet przy prawidłowym montażu z użyciem specjalnie zaprojektowanych elementów złącznych, w ciągu pierwszych dwóch-trzech lat eksploatacji mogą występować przypadki (niekoniecznie oznacza to, że będą one występowały) wywracania się lub skręcania się desek. Jest to jednak łatwe do usunięcia, deskę można przyciągnąć i zamocować z powrotem, co najwyżej – wymienić.

Szczególną uwagę należy zwrócić na przechowanie drewna profilowanego przed bezpośrednim montażem. Produkty przeznaczone do wykorzystania na zewnątrz powinny być przechowywane w suchym, wentylowanym (nieogrzewanym!!!), magazynie (pomieszczeniu) ułożone w pakiety lub stosy. Dozwolone jest przechowywanie na wolnym powietrzu, jeśli pakiety (stosy) są zabezpieczone wodoszczelnym papierem lub folią. Warunki przechowywania muszą być identyczne na całej długości wyrobu. Nie należy przechowywać wyrobów przeznaczonych do wykorzystania na zewnątrz w mieszkalnych, ogrzewanych pomieszczeniach!

Oprócz tego duże znaczenie w montażu ma również kwalifikacja pracowników oraz ich doświadczenie pracy z drewnem w ogóle i z modrzewiem w szczególności. Jesteśmy pewni, że przy należytym podejściu do sprawy i przestrzeganiu powyższych reguł modrzew posłuży Państwu przez długie lata, nie powodując kłopotów w użytkowaniu i ciesząc Państwa swoim pięknem.