Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'force_https' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 287
DESKA TARASOWA z modrzewia syberyjskiego
  • tel. +48 609 737 799

„Realizujemy  Twoje najbardziej zmysłowe pomysły”

„Jeśli znajdujesz się na początku drogi budownictwa swojego domu, pomożemy Tobie przejść tę drogę szybko i sprawnie”

ZALETY

Zamieszkiwanie przez cały rok
Szybkie wznoszenie budowli
Możliwość wykończenia w każdym sezonie
Wysoka jakość
Technologia produkcji prefabrykowanych domów szkieletowych pojawiła się na świecie dość dawno. Zaczynając od 2008 roku uruchomiliśmy proces analizy wszystkich czołowych technologii szkieletowego budownictwa domów realizowanych w różnych krajach świata. Z czasem pozwoliło to na połączenie najlepszych rozwiązań produkcyjnych i technologicznych w jedynej technologii, którą stosujemy dla wznoszenia domów szkieletowo-panelowych. Specjaliści naszej firmy posiadają olbrzymie doświadczenie w stworzeniu indywidualnych i typowych budowli szkieletowo-panelowych tak na Białorusi i w krajach WNP, jak również za granicą. Jesteśmy uczestnikami wielu wystaw międzynarodowych. Nasze technologie pozwalają na urzeczywistnienie najbardziej zmysłowych projektów architektonicznych.

NASZE MOTTO: „konstruktywność podstawą przyszłej budowli”.

Właśnie na konstruktywne rozwiązanie budowli zwracamy szczególną uwagę.

Jakie pytania można spotkać prawie na każdym zasobie czy forum poświęconym domom szkieletowym:

  • Czy konstrukcja drewniana jest niezawodna?
  • Na ile konstrukcja drewniana podlega zniszczeniu (gniciu)?
  • Proszę opowiedzieć o bezpieczeństwie pożarowym?

Wytrzymałość i stabilność konstrukcji drewnianej

Obliczenia drewnianej konstrukcji domu przez naszych specjalistów są przeprowadzane przy pomocy europejskiego licencjonowanego programu do projektowania przy stałym wsparciu twórców oprogramowania. Wyniki obliczeń konstrukcji z programu są przekazywane do linii produkcyjnej, co sprowadza możliwość wystąpienia błędu do zera.

odporność na gnicie

Gnicie drewna to biologiczny rozkład drewna przez grzyby niszczące drewno. Proces ten jest możliwy tylko w określonych warunkach sprzyjających rozwojowi grzybów niszczących drewno. Przy tym zawartość wolnej wody w drewnie powinna wynosić co najmniej 18-20%, a minimalna objętość powietrza, w zależności od wymagań środowiskowych grzyba – od 5 do 20%.
(Źródło: Ripaczek W., Biologia grzybów niszczących drewno, [tłum. z czeskiego], M., 1967. Encyklopedia Leśna: w 2 tomach / Red. naczelny Worobjow G. I.; Kolegium red.: Anuczin N. A., Atrochin W. G., Winogradow W. N. i inni – M.: Encyklopedia Radziecka, 1985. – 563 str., ilustr.)
A więc konstrukcje drewniane mają być:
  • technologicznie wysuszone (o wilgotności 8-12%);
  • zabezpieczone przed bezpośrednim przedostaniem się wilgoci (moczeniem);
  • mieć wystarczającą liczbę otworów technologicznych do wentylacji.
Możliwe jest stosowanie związków biologicznych do ochrony drewna.

bezpieczeństwo pożarowe

Przy przeprowadzeniu wszystkich dalszych etapów prac (elektromontażowych, hydraulicznych itd.) wymagane jest przestrzeganie technologicznych osobliwości realizacji takich prac w domach drewnianych. Przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa pożarowego pozwoli Tobie i Twojemu domowi postać bardzo długo.

osobliwości naszych rozwiązań technologicznych

Przy produkcji domów w tej technologii używamy wyłącznie suchej belki heblowanej o różnych przekrojach: 50×100, 50×150, 50×200. Wykorzystanie drewna heblowanego o suszeniu technologicznym pozwala na uzyskanie niezbędnej płaszczyzny szkieletu drewnianego, która jest potrzebna później do poszycia szkieletu płytami (GFB, CBPV, GBPV, OSB itp.).
Jako materiał ocieplający wykorzystujemy płyty od najlepszych producentów światowych. Przy urządzeniu stropów między kondygnacjami korzystamy z przestrzennych kratownic drewnianych. Pozwalają one uzyskać duże otwarte przestrzenie wewnętrzne, które nie wymagają dodatkowych podpór (kolumn).
Zaistniała przestrzeń wewnątrz stropu pozwala na swobodne układanie dowolnych komunikacji. Pozostała po ociepleniu stropu warstwa powietrza tworzy dodatkową izolację konstrukcji. Ten typ stropów daje możliwość rozważenia takiej opcji ogrzewania domu, jak ogrzewanie powietrzne. Cechuje je niską bezwładność i wysoką wydajność. Zasada działania jest następująca: w systemie krąży powietrze, które przechodzi przez filtr, nagrzewa się i doprowadza się do pomieszczeń.
Konstrukcja systemu krokwi może być wykonana dla każdego rodzaju dachu, od miękkiego po ceramiczny.

Jeśli już masz architektoniczne rozwiązanie domu – zwracaj się do nas. Realizujemy najbardziej zmysłowe pomysły.

Jeśli znajdujesz się na początku drogi budownictwa swojego domu, pomożemy Tobie przejść tę drogę szybko i sprawnie.

GOTOWE OBIEKTY