Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'force_https' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 287
DESKA TARASOWA z modrzewia syberyjskiego
  • tel. +48 609 737 799

TECHNOLOGIA PRODUKCJI DESEK TARASOWYCH Z MODRZEWIA SYBERYJSKIEGO

Firma Kraina Drewna chce opowiedzieć Państwu o technologiach produkcji desek tarasowych i chętnie zaoferuje najlepsze deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego własnej produkcji.

Na rynku materiałów budowlanych wyroby z drewna modrzewia syberyjskiego zajmują jedną z czołowych pozycji. Lecz przed przedostaniem się do klienta drewno doznaje specjalistycznej obróbki mechanicznej, dzięki której na wyjściu uzyskujemy produkt końcowy — deski tarasowe .

Osobliwości technologii produkcji deckingu

PO PRZECIERANIU DREWNO DOZNAJE OBRÓBKI CIEPLNEJ LUB IMPREGNACJI.

W tym pierwszym przypadku deskę nagrzewają parą wodną do temperatury 200 °С, w drugim — obrabiają pod ciśnieniem w próżni z wykorzystaniem specjalnych substancji chemicznych. Taka obróbka zmierza do kilku celów:

  • hartuje deskę, czyniąc ją odporną na wpływ wilgoci, pleśni, grzybków;/li>
  • usuwa szkodliwe substancje mogące znajdować się w drewnie;
  • nadaje drewnu oryginalnego koloru i rysunku.

Każdy z tych wariantów ma swoje zalety. Obróbka cieplna czyni, że drewno zostaje lżejsze i nadaje mu specjalnej odcieni koloru miedzi, impregnacja wzmacnia deskę i zwiększa jej odporność na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych.

NASTĘPNIE DOKONUJĄ SUSZENIA MATERIAŁU

W ten sposób osiągana jest optymalna wilgoć deski (około 20 %) i usuwane wewnętrzne napięcie drewna. Materiał staje się bardziej elastyczny dla dalszej obróbki.

NASTĘPNYM ETAPEM JEST PROFILOWANIE

Powierzchnie deski obrabiają w taki sposób, by zapewnić maksymalną gładkość, wyeliminować ewentualne odłupania i pęknięcia, a także zapewnić równoległość stron podłużnych.

Są dwa rodzaje desek tarasowych — z gładka i karbowaną powierzchnią. Technologią ich produkcji ma niektóre różnice:

  • gładka deska ma wyraźny rysunek drewna i równą stronę zewnętrzną;
  • karbowana deska ze strony zewnętrznej ma strukturę falistą, dzięki której wilgoć nie pozostaje na powierzchni, a to zapewnia dodatkowy efekt przeciwpoślizgowy.

STWORZENIE SPECJALNYCH ROWKÓW

Na tym etapie produkcji deckingu na odwrotnej stronie deski robią specjalne rowki. Dzięki im drewno nie doznaje negatywnych skutków różnicy temperatur i wilgoci.

PLANOWANIE

Następnie, w razie konieczności, dokonują planowania, tworząc niezbędną ilość półwyrobów o potrzebnej długości.

ZABEZPIECZENIE

Aby zabezpieczyć drewno przed dalszym wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych (uszkodzeń mechanicznych, wilgoci i różnicy temperatur) deski tarasowe są impregnowane specjalnymi olejami i antyseptykami.

ETAP KOŃCOWY

Pakowanie do specjalnych worków z folii termokurczliwej.

Nowoczesna produkcji desek tarasowych pozwala z jednej strony na otrzymanie ekologicznego, wytrzymałego produktu wysokiej jakości stosowanego do wykończenia pomieszczeń mieszkalnych i służbowych, a z innej — na zachowanie wszystkich cennych właściwości drewna modrzewia syberyjskiego.