Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'force_https' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 287
DESKA TARASOWA z modrzewia syberyjskiego
 • tel. +48 609 737 799

MONTAŻ WYROBÓW

Reguły układania desek tarasowych

Przy montażu desek tarasowych należy przestrzegać następujące reguły:

 • Przed układaniem desek tarasowych z modrzewia syberyjskiego należy przygotować podstawę. Przy montażu desek na wolnym powietrzu należy przestrzegać rozstaw między deskami od 5 do 10 mm — zapewni to naturalną wymianę powietrza i usuwanie wilgoci w sposób naturalny.
 • Deski z modrzewia syberyjskiego należy aklimatyzować do tych warunków, w których zostaną one umieszczone. Należy przetrzymać je przez jakiś czas w miejscu zaplanowanego montażu.
 • Zależnie od rodzaju montażu desek tarasowych należy przestrzegać zalecony odstęp między legarami:
  • przy montażu w sposób pokładowy — 4–6 cm (zależy to od grubości deski);
  • przy montażu po przekątnej — poniżej 4 cm.

KONSERWACJA DESEK TARASOWYCH

Przestrzegając proste zalecenia dot. konserwacji desek tarasowych mogą Państwo być pewni, że posłuży ona Państwu przez długie lata.

 1. Przynajmniej dwa razy w roku, zwykle między sezonami, należy powlekać drewno desek tarasowych, które znajdują się na wolnym powietrzu, środkami do odnawiania, które zapobiegają starzeniu się drewna i specjalnymi emulsjami woskowymi przeciwko gnicia.
  (Modrzew syberyjski wyróżnia się wysoką odpornością na gnicie, a specjalne emulsje woskowe czynią ten materiał praktycznie wiecznym.)
 2. Nie należy dopuszczać dłuższego znajdowania się cieczy na powierzchni desek tarasowych, należy chronić je przed silnymi uszkodzeniami zewnętrznymi.